Rejestracja     Logowanie

Zostań partnerem

Najnowsza szkoła

Statystyki

Dodano szkół jazdy: 875

Dodanych instruktorów: 813

Forum

Najnowsze filmy

Zapytaj eksperta


2017-05-03 19:47:12

Dziury w drodze, jak reagować

Po zimie zaczęły pojawiać się dziury, a w najbliższym czasie będzie ich coraz więcej.  Aby wiosna nie rozpoczęła się  od wydatków związanych z remontem samochodu, powinno się jeździć tak, aby zminimalizować ryzyko strat. Nie możemy zapomnieć także o sprawdzeniu stanu naszego samochodu, nie ryzykujmy, bezpieczeństwo nasze i innych uczestników jest najważniejsze. 


Powinniśmy hamować do ostatniej chwili, ale nigdy w momencie przejeżdżania przez przeszkodę. Ważne by nie hamować, gdy samochód już wpadł w dziurę na drodze Należy wiedzieć, że dociśnięty przód auta powoduje, że zawieszenie jest bardziej narażone na poważne uszkodzenie.
Auta najnowszej generacji mają coraz większe obręcze i opony o niższym profilu. Takie koła nie dość, że są droższe, to jeszcze są bardziej podatne na uszkodzenia. Uszkodzenia opony bywają niewidoczne gołym okiem, jednak skutki uszkodzeń mogą ujawniać się później.
Gdy planujemy podróż w okresie, gdy dziury widoczne są na każdej trasie warto zabierać ze sobą pełnowymiarowe koło zapasowe.

Źródło: naukajazdy.pl


 


x
kodeki

Dodaj komentarz


Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

2+dwa =

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Nie pamiętam hasła...

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.